Uczniowie klasy III w marcu i kwietniu uczestniczyli w turnieju matematycznym Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia. Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie, którzy w trzech etapach zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia i dzielenia w zakresie 100, a w finale ponad 100. Zadania polegały nie tylko na poprawnym wykonaniu działań, ale również liczył się czas, w którym polecenia miały być wykonane. Do finału dotarli uczniowie, którzy bezbłędnie wykonali wszystkie polecenia. Byli to: Rafał Głaz, Krzysztof Kołtun, Lena Kasperek, Maria Otkała i Olga Staniuk. Podczas finału najlepszymi okazały się uczennice Lena Kasperek, Maria Otkała i uczeń Krzysztof Kołtun.
Wszyscy finaliści w nagrodę, pod opieką wychowawczyni – p. Barbary Demczuk Popielnickiej i rodziców, w sobotnie popołudnie wybrali się na pizzę do Chełma. Pogoda była cudowna, więc był to bardzo przyjemnie spędzony czas.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.