Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle istotna dla każdego człowieka, gdyż niejednokrotnie może uratować życie drugiemu. Z tego względu policjanci Komendy Miejskiej w Chełmie – młodszy aspirant Tomasz Smolira i sierżant sztabowy Jakub Klimek przeprowadzili w klasie II teoretyczne i praktyczne zajęcia związane z udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym w przypadku różnych urazów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczyły się zaopatrywania ran, usztywniania kończyn, a także sposobów przeprowadzania resuscytacji, co było niełatwą umiejętnością. Ćwiczyły także sposób przeprowadzania rozmowy w trackie zgłaszania służbom medycznym zaistniałego wypadku. Miejmy nadzieję, że te umiejętności nie okażą się przydatne w życiu, ale nigdy nie wiemy, z czym i kiedy przyjdzie się nam zmierzyć.